~ Essen Organik ~

Sıkça Sorulan Sorular

Ürünlerinizin organik sertifikası mevcut mudur?

 Ürünlerimizin tamamı Tarım Bakanlığı onaylı olup ECOCERT sertifikasına sahiptir.

Neden Organik tarım?

 Günümüz dünyasında artan teknolojik gelişmeler ve modern dünyanın getirdikleri sorunlar çığ gibi büyüyorken en fazla ön plana çıkan ve önemi artan şey sağlık olmaktadır. Organik gıdaya önem vermiş olan bizler ; “ ne yersen ‘o’ sun “ sloganı ile yola çıktık. Bu günümüzün ve gelecek nesillerimizin varlık bütünlüğünü koruyabilmek amacı ile en temel olan gıda ürünlerini temiz içerikli üretip sizler ile buluşturmayı kendimize ilke edindik. Bu yolda emin adımlarla yürümekte ve ürünlerimizin tamamını içimiz rahat bir şekilde sizler ile buluşturmaktayız.

Ürünlerinizin üretimi tarafınızca mı yapılmaktadır?

 Salça ve zeytin grubu fideden üretimin son aşamasına kadar bizzat bizim tarafımızdan üretilmektedir. Diğer gruplarımız için ise 15 yılı aşkın süredir arazisinden çiftçisine organik yönetmeliğine uygun olarak sertifikalandırılmış müstahsillerimizle çalışmaktayız. Her ürünümüz yöresinden organik tarıma uygun olarak üretilerek sizlere ulaşmaktadır.

Ürünlerinizde pestisit, katkı maddesi vs. mevcut mu?

 Ürünlerimizin tamamı için gerekli tüm analizler Türk Gıda Kodeksi’ ne uygun olarak yapılmaktadır. Ürünlerimizin tamamı için pestisit analizi yapılması zorunludur.

Elma suyu konsantresi kullanım alanları ve miktarı nedir?

 Ürünümüz rafine şeker kullanılan her alanda kullanılabilmektedir. Hamur işlerinden şerbetli tatlılara, yemeklerden içeceklerinize kadar güvenle tatlandırıcı olarak kullanabilirsiniz. 1 bardak Elma suyu konsantresi ½ bardak rafine şekere eş değerdir. Yiyecek ve içeceklerinizi Essen Organik Elma Suyu Konsantremiz ile arzu ettiğiniz ölçüde tatlandırabilirsiniz.

Üzüm özü ve ile pekmez arasındaki fark nedir?

 Öz grubumuz soğuk sıkım olarak üretilmektedir. Pekmez grubumuz ise üretim şekli sebebi ile kaynatılarak üretilmektedir.

Salçalarınız da tuz bulunur mu?

 Salçalarımızda tuz bulunmamaktadır. Ek gıda döneminde olan bebekler dahil herkes gönül rahatlığı ile tüketebilir.

Bir İsteğiniz Mi Var?

Talepleriniz İçin Bize Mesaj Gönderin